Навчання в Польші

 

Відповідно до районної програми розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці на 2013-2015 роки та з метою розширення формату співпраці з регіонами-партнерами, встановлення нових перспективних зв’язків з адміністративно-територіальними одиницями іноземних країн, ширшого використання потенціалу міжрегіонального співробітництва для забезпечення формування позитивного міжнародного іміджу на Кореччині проведено ряд заходів щодо налагодження та розвитку існуючих зв’язків з Люблінським повітом Республіки Польща в освітньо-культурній сфері.

Так у рамках договорів про співпрацю між навчальними закладами Корецького району і Люблінського повіту та за ініціативи районного осередку Партії регіонів у 2013 році було організовано зимовий відпочинок в Україні для польських дітей та зимовий відпочинок у Польщі для українських дітей. Крім цього, команди юнаків Корецького району взяли участь у І Міжнародному турнірі з міні-футболу, який відбувся 1-3 лютого 2013 року у м.Бихава (Республіка Польща).

Під час перебування у спілці шкіл ім. кс.А.Квятковського у м.Бихава,  ознайомившись з умовами навчання у закладі та його матеріально-технічною базою, наші діти зацікавилися можливістю  навчання у Польщі. Це стало поштовхом до проведення 4 березня 2013 року зустрічі  з директором спілки шкіл  ім. кс.А.Квятковського м.Бихава Генріхом Дудзяком. Під час розмови українські батьки та учні дізналися про систему навчання у закладі (навчання у ліцейних, гімназійних класах, технікумі, яке є повністю безкоштовним, платне лише харчування-проживання у пришкільному інтернаті) та про можливості подальшого навчання у вищих навчальних закладах Польщі.

Історія закладу починається з 1923 року, коли місцевий ксьондз Антон Квятковський розпочав будівництво початкової школи. У жовтні 1944 року було розпочато діяльність гімназії, а у 1947 році – ліцею. У наступні роки школа кілька разів змінювала свою назву і ступінь організації. 11 листопада 1989 року закладу було присвоєно ім’я кс.А.Квятковського, а у 1991 році директором став Генріх Дудзяк, який і очолює заклад по сьогоднішній день.

З тих пір з кожним навчальним роком покращується рівень матеріальної бази школи: добудовано спортивний зал (1994), тренажерний зал (1995), інтернат (1997), басейн (1998), обладнано комплекс спортивних майданчиків (2010) та новий зал для проведення лекційних занять (2011). Навчання у школі дає можливість не тільки здобувати знання, а й різнобічно розвивати свої нахили – вже багато років при школі діє молодіжний духовий оркестр ,,Генрічки”, вихованці якого побували не лише у різних країнах світу, а й у Корці, коли минулого року були учасниками районного свята ,,Зелене Купало у літо упало”.