Всього новин у базі 149

18 лютого 2011 року на базі районного методичного кабінету пройшла нарада для голів атестаційних комісій загальноосвітніх навчальних закладів району

Додано 21 лютого 2011 року

 

18 лютого 2011 року на базі районного методичного кабінету пройшла нарада для голів атестаційних комісій загальноосвітніх навчальних закладів району з питань обговорення та ознайомлення з основними змінами Типового положення про атестацію педагогічних працівників (наказ МОНУ № 930 від 06.10.2010, зареєстрованого в Мінюсті України 14.12.2010 за № 1255/18550). Одночасно опрацьовано листи Міністерства освіти і науки України про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників (№ 1/9-6 від 06.01.2011 та № 1/9-44 від 26.01.2011).

 

докладніше
переглядів: 816

Районний семінар вчителів історії

Додано 28 січня 2011 року

 

Добре слово про доброго вчителя…

 

Місія вчителя сьогодні – не просто дати багаж знань, навчити його застосовувати, а, в першу чергу, сформувати в учнів стійку життєву позицію, виховати почуття патріотизму та любов до рідної землі.

 

докладніше
переглядів: 992

За підсумками проведення огляду музеїв при закладах освіти області

Додано 24 січня 2011 року

 

(наказ управління освіти і науки Рівненської ОДА від 24.11.2010 № 512)  

 

докладніше
переглядів: 774

За підсумками участі школярів у ІІ етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» та Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»

Додано 24 січня 2011 року

(наказ управління освіти і науки Рівненської ОДА від 31.12.2010 № 567)

докладніше
переглядів: 767

За підсумками проведення щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

Додано 24 січня 2011 року

(наказ управління освіти і науки Рівненської ОДА від 06.01.2011 № 4)

докладніше
переглядів: 871

За підсумками обласного етапу Всеукраїнського конкурсу навчально-дослідних земельних ділянок

Додано 24 січня 2011 року

(наказ управління освіти і науки Рівненської ОДА від 27.12.2010 № 55)

докладніше
переглядів: 820

Відбувся районний семінар директорів шкіл

Додано 10 грудня 2010 року

09.12.2010 на базі Великомежиріцького навчально-виховного комплексу відбувся районний семінар керівників загальноосвітніх навчальних закладів району.

докладніше
переглядів: 738

Батьків хвилює доля їхніх дітей

Додано 00 грудня 0000 року

 

Кому потрібні наші діти?!

 

Це запитання риторичне, відповіді не потребує, бо кожен і так знає, що окрім батьків, врешті-решт, доля їх дітей мало кого цікавить. Проте й батьки, на жаль, бувають різні: одні дбають, в першу чергу, про те, щоб було чим нагодувати своїх чад, в що зодягнути, інші – дбаючи про матеріальне забезпечення, на перше місце ставлять гармонійний розвиток дитини, вболівають за рівень навчальних досягнень, участь у позакласній та позашкільній діяльності, намагаються заповнити вільний час дитини різного роду гуртковою роботою; дбають, щоб їх дитина виросла чемною, ввічливою, добросердною, морально стійкою, цілеспрямованою, спроможною в житті зреалізуватися.  

Усім відомо, що виховання та успішний розвиток дітей значною мірою залежить від злагодженої  роботи школи, сім’ї та громадськості. Щоб змінити на краще загальний стан моральності суспільства, необхідно зважати, що вихованість наших дітей, підлітків – результати  копіткої щоденної роботи, а ще більш – результат тих реальних міжособистісних стосунків, у які включається дитина з перших днів свого життя і активним учасником яких вона залишається усі наступні роки.

Із метою активізації співпраці школи, сім’ї та громадськості за ініціативи обласного управління освіти та науки Рівненської облдержадміністрації  на початку лютого відбулась нарада батьківської громадськості області. Від нашого району у ній брала участь Гуляйгродська О.Я., голова батьківського комітету Корецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Підняті проблеми були настільки актуальними та однотипними, що представники обласної батьківської громадськості звернулися до батьків Рівненщини виробити спільний план дій, який допоможе усунути проблеми і досягти якісно нового рівня вихованості дітей та молоді.

Батьківська громада Кореччина відгукнулась на таку ініціативу і кількома днями пізніше у читальній залі центральної районної бібліотеки провела свій форум батьківської громадськості, на якому говорили про  співпрацю  батьківських, учнівських, педагогічних колективів та громадськості району зі створення дієвої системи виховного впливу щодо формування високоморальної особистості зі стійкою життєвою позицією.

Своє бачення проблем виховання озвучили  Іванченко М.А., начальник відділу освіти райдержадміністрації, Дмитрук Л.М., Корецький міський голова, Дицяк Н.М., керуюча справами Корецької районної ради, Сухляк С.П., начальник служби у справах дітей, Петричук О.В., начальник штабу Корецького РВ УМВС України в Рівненській області, Пашковська Є.Я., головний спеціаліст районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді. Вони окреслили злободенні проблеми у системі виховання підростаючого покоління, наголосили на важливості створення єдиного виховного середовища, в якому основною є роль батька та матері у формуванні високоморальної особистості, відзначили, що криміногенна ситуація серед дітей та молоді в нашому районі краща, ніж в інших районах області, що останнім часом зменшилась кількість батьків, яких позбавляють батьківських прав, але, на жаль, за результатами соціологічного опитування в нас зросла кількість дітей, які вживають спиртні напої та палять цигарки, як не прикро, але цей ріст відбувся за рахунок дівчаток; зросла кількість підлітків, які вживають наркотичні речовини (із цікавості!); депутати міської ради обмежили час продажу спиртних напоїв у місті, але не кожен продавець усвідомив, яку провину бере на себе, продаючи спиртне та цигарки малолітнім дітям; разом із тим прикро було почути, що в ході рейдових перевірок  дехто з батьків, коли їхня дитина була помічена у вживанні спиртного, перебуванні поза межами сім’ї після 22 години, зайнявши хибну позицію «захисту», відповідали: «Це моя дитина, що хочу, те їй і дозволяю» (?!!!).

Проблем, як виявилось, достатньо, ще не всі вони були озвучені, а щоб зорганізувати дієву виховну систему батьківській громадськості було   запропоновано передвиборні програми голів батьківських комітетів Корецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (Гуляйгродська О.Я.),  Корецького НВК «Школа І-ІІ ступенів-ліцей» (Хлопіцький О.П.), Великомежиріцького НВК «Школа І ступеня-гімназія» (Олевський П.Г.) як претендентів на голову районної  ради батьківської громадськості.

Кожен із претендентів озвучував свої пріоритети, які, в основному, перегукувалися, бо в усіх учнівсько-батьківсько-учительських колективах проблеми однакові: покращити роботу класних керівників, проводити спільні рейди з метою виявлення дітей в урочний та позаурочний час у місцях так званого «відпочинку», налагодити співпрацю з дільничними міліціонерами, запровадити колективні спільні справи (наприклад, творчі шкільні звіти), проводити батьківські всеобучі, відзначати (нагороджувати) кращих батьків школи, району, та інше.

У ході голосування більшістю голосів головою районної батьківської ради обрано Хлопіцького Олега Петровича, який поруч з іншими проблемами висловив думку, що не варто до інформаційних технологій підходити однобоко і сприймати можливості Інтернету як однозначне зло, необхідно й самим користуватися телекомунікаційними технологіями, радити дітям, з чим познайомитись, що прочитати чи переглянути в соціальних мережах, слід просто створити такі умови, щоб діти батькам довіряли, сприймали маму й тата як друзів, а не ворогів, від яких усе необхідно тримати у таємниці.

В обговоренні освітянсько-виховних питань взяли участь  Примак Ю.А., представник батьківського комітету Головницької ЗШ І-ІІІ ступенів та Маліновська О.М., заступник директора з виховної роботи Корецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3. Вони в свою чергу зазначили, що єдина система виховання спрацює лише тоді, коли  не буде навколо дитини байдужих людей; коли кожен член громади, суспільства нестиме особисту відповідальність за кожного, хто поруч, хто потребує допомоги, підтримки, поради, можливо, вчасного зауваження, людського розуміння.

        У ході обговорення наболілих проблем та за підсумками роботи форуму було прийнято резолюцію третього районного форуму батьківської громадськості Кореччини та  звернення Корецької районної батьківської ради до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

        Для забезпечення дієвості батьківської громадськості Кореччини  було обрано новий склад комітету районної батьківської ради, до якого ввійшли Гуляйгродська О.Я., голова батьківського комітету Корецької ЗШ І-ІІІ ступенів №1, Олевський П.Г., голова батьківського комітету Великомежиріцького НВК «Школа І ступеня – гімназія», Петрук М.М., голова батьківського комітету Корецької ЗШ І-ІІІ ступенів №3, Консевич В.В., голова батьківського комітету Богданівської ЗШ І-ІІ ступенів, Коптійчук І.Н., голова батьківського комітету Гвіздівської ЗШ І-ІІ ступенів, Данилюк О.А., голова батьківського комітету Новокорецької ЗШ І-ІІІ ступенів.

Проблеми окреслені, намічені окремі шляхи їх вирішення, залишилось створити єдине виховне середовище, в якому самовдосконалюються не лише діти та молодь, а й батьки, вчителі, громадськість, бо кожен дорослий – це приклад (хороший чи поганий) для тих дітей, які поруч із нами, пам’ятаймо про це.

Після завершення роботи форуму перед присутніми виступили                         Боровець Т.А., представник державної податкової інспекції (зупинилась на важливості податкової грамотності і дітей, і дорослих), та Кіселик Н.Б., методист районного методичного кабінету, яка інформувала присутніх про особливості реєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року та закценткувала увагу на безпосередній відповідальності батьків за реєстрацію та проходження випускниками 2012 року зовнішнього незалежного оцінювання.

Бернард Шоу свого часу сказав, що єдиний шлях, який веде до знання – це діяльність, тому давайте діяти, бо нам з вами необхідно знати наших дітей, знати, що їм подобається, що вони не люблять, чого хочуть досягти, а чого прагнуть уникнути у своєму житті. То ж взаєморозуміння вам у ваших сім’ях і тісної співпраці між сім’єю, школою та громадою!

                                           

Радковська Т.В.

 

 

докладніше
переглядів: 739

Додано 00 грудня 0000 року

докладніше
переглядів: 730

Додано 00 грудня 0000 року

докладніше
переглядів: 565